Časté otázky

Aký je rozdiel medzi tradičnou thajskou masážou a olejovou masážou?

Tradičná thajská masáž

Táto masáž je silnejšia ako olejová masáž, a tým aj bolestivejšia ako akékoľvek bežné masáže. Odporúča sa preto osobám, ktoré už majú skúsenosti s thajskými masážami. Neodporúča sa deťom, starším ľuďom a tehotným ženám.

Masérka masíruje prstami, dlaňami, dokonca aj lakťami, kolenami či chodidlami. Masáž sa vykonáva bez olejov v pohodlnom oblečení, ktoré máme pre klientov k dispozícii. Pri tradičnej thajskej masáži sa využíva strečing, akupresúra a prvky jogy. Je to cvičenie jogy bez námahy, ktorú za Vás vykoná masér. 

Tradičná Thajská masáž pomôže hlavne pri bolestiach kĺbov, svalov, hlavy a chrbta. Uvoľňuje telesné aj psychické napätie, posilňuje nervovú sústavu, upravuje krvný tlak, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, očisťuje krv od toxínov, odstraňuje migrenické bolesti, celkovo prispieva k zdravej telesnej kondíciu, k psychickej pohode, uvoľnenosti a stimuluje životnú energiu.

Olejová aróma masáž

Je to relaxačná celotelová masáž. Je menej intenzívna ako tradičná thajská masáž. Odporúča sa osobám, ktoré s thajskými masážami doposiaľ nemajú žiadne skúsenosti.

Na rozdiel od tradičnej thajskej masáže, pri ktorej sa využívajú akupresúrne a strečingové techniky, pri thajskej olejovej aróma masáži masérka masíruje prevažne prstami za pomoci aromaterapeutických olejov.

Olejová masáž podporuje krvný obeh, napomáha v odbúravaní škodlivých látok, posilňuje imunitný systém, zmierňuje bolesti svalov, udržiava pružnosť, hebkosť a jemnosť pokožky, tvaruje postavu, osviežuje unavené telo aj ducha, pomáha dosahovať stav úplnej harmónie a pokoja. Slúži k povzbudeniu Vášho tela a mysle.


Aké zdravotné problémy môže riešiť thajská masáž a kedy je vhodná?

Thajská masáž je dobrá na stuhnutý či zablokovaný chrbát, krk, preťažené ramená, lopatky i bolesť hlavy. Pomáha unaveným chodidlám, boľavým kĺbom, uvoľňuje natiahnuté svaly, posilňuje nervový systém a napomáha správnemu obehu krvi. Taktiež Vám pomôže lepšie zmierniť stres. Je vhodná aj ako prevencia. 


Kedy nie je odporúčané absolvovať thajskú masáž?

Thajské masáže nie sú vhodné pri akútnom ochorení a poúrazových stavoch. Neodporúčame ich po zlomeninách, pri zápale šliach, kedy by sme pokoj potrebný na uzdravenie ošetrením narušili. Pri srdcových ochoreniach a vysokom krvnom tlaku odporúčame zdravotný stav pred masážou prekonzultovať s Vaším lekárom.


Aký režim je odporúčaný po absolvovaní thajskej masáže?

Po masáži odporúčame piť veľa tekutín, aby sa z tela vyplavili toxíny. Tiež je vhodný pokojový režim a nevykonávať žiadne fyzicky namáhavé aktivity.


Sú thajské masáže limitované vekom?

Thajské masáže sú vhodné pre každého bez obmedzenia veku. Masérky vždy prihliadajú na každého klienta individuálne a masáž prispôsobia. Pre deti a starších sú vhodnejšie relaxačné olejové masáže.


Môžem ísť na masáž, keď sa necítim dobre?

Thajské masáže nie sú vhodné v prípadoch nevoľnosti, nachladnutia a pri zápalových ochoreniach. Ak však máte len zlú náladu a ste unavení, masáž je to najvhodenejšie, čo Vám môžeme odporučiť. Masáž Vám pomôže po fyzickej i psychickej stránke. 


Aký by mal byť pitný a stravovací režim pred, v priebehu a po masáži?

Pitný režim je nutné dodržiavať v priebehu celého dňa. Po thajskej masáži je dodržiavanie pitného režimu ešte dôležitejšie, pretože potrebujete z tela odplaviť toxíny a škodlivé látky uvoľnené v priebehu masáže. U nás dostanete po každej masáži aj šálku čaju. Jedlo pred masážou nie je prekážkou, ale je lepšie nemať pred masážou plný žalúdok.


V akom intervale thajské masáže odporúčate?

Masáž si môžete dopriať tak často, ako si len prajete. Ak nemáte žiadne zdravotné problémy a radi by ste im predchádzali, stačí návšteva raz či dvakrát za mesiac. Uvoľní namáhané  a stuhnuté svalstvo a pomáha predchádzať bolestiam hlavy. Prospejete krvnému obehu, posilní nervovú sústavu, upokojí myseľ a celkovo sa budete cítiť zdravšie a plní energie. V prípade vážnejších problémov pohybového aparátu, pri problémoch s migrénou, nespavosti alebo strese si thajskú masáž doprajte aj častejšie.


Je thajská masáž určená aj pre tehotné ženy?

Masáž u budúcich mamičiek odporúčame v 2. trimestri. Najvhodnejšia je thajská olejová aróma masáž, pri ktorej si budúca mamička skvelo oddýchne, uľaví od stuhnutého svalstva a boľavých nôh. Naše masérky masáž prispôsobia tak, aby bola masáž pre mamičku aj bábätko maximálne pohodlná. V 1. a 3. trimestri masáž neodporúčame. Je síce možné vykonať ju aj v 9. mesiaci avšak v tomto štádiu tehotenstva už mamička musí počítať s tým, že masáž môže vyvolať a urýchliť pôrod. Počas celého tehotenstva nie je vhodná reflexná masáž chodidiel. A taktiež je vždy lepšie konzultovať návštevu masážneho salóna aj so svojim lekárom. V prípade rizikového tehotenstva je lepšie úplne vynechať návštevu salóna.