Nuat Phen Boran, alebo inak tradičná thajská masáž, je starovekým umením pôvodne predávaným z učiteľa na žiaka v rámci budhistických chrámových škôl. Vďaka veľkej obľube sa rozšírila po celom Thajsku a stala sa uznávanou metódou udržania dobrého zdravia.

Účinok thajskej masáže pocítite na úrovni telesnej, duševnej a energetickej. Na úrovni telesnej zbavuje bolesti, odstraňuje napätie svalstva, uvoľňuje kĺby, svaly aj šľachy.

Thajská masáž pracuje s energetickými líniami, tzv. seny, v ktorých pomocou naťahovacích a akupresúrnych technik, obnovuje prúdenie energie. Uvoľnenie a vyrovnanie energetických dráh prispieva k povzbudeniu vitality a upevneniu duševnej rovnováhy.

Intenzitu masáže si môžete zvoliť priamo na recepcii, alebo upraviť v priebehu masáže s masérkou (slabšie – please softer, silnejšie- please stronger)

Odporúča sa nejesť minimálne hodinu pred masážou.

Ak nechodievate na masáže a nevenujete sa pravidelne aktivitám zahŕňajúcim strečing (napr. joga, cvičenie), zvoliť si hneď na začiatok  Tradičnú thajskú masáž by pre Vás nemuselo byť dobrou voľbou. Môže byť pre vaše telo príliš náročná a môže Vás odradiť od absolvovania iných masáží. V tom prípade je lepšie zvoliť si na začiatok Thajskú olejovú aroma masáž.

Tradičná thajská masáž sa neodporúča po úrazoch pohybového ústrojenstva, pri problémoch s kŕčovými žilami, problémoch s platničkami a v tehotenstve.

Priebeh masáže

Masérka Vás uvedie do masážnej miestnosti, kde sa prezlečiete do pohodlného voľného odevu určeného na Tradičnú thajskú masáž (nohavice a košeľa). Spodné prádlo si môžete nechať, pre dámy odporúčame kvôli väčšiemu pohodliu vyzliecť si podprsenku. Po prezlečení si ľahnete na masážny stôl konkrétne na hrudník.

V prípade ak si želáte, stuhnuté miesta Vám masérka môže natrieť thajským bylinným balzamom.

Varianty

  • 60 min.
    Základná verzia
  • 90min.
    Plná, neskrátená thajská masáž